Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Brně hoří cirkus a ohrožuje město!

26. 06. 2017 21:00:12
Tentokrát bych si dovolil začít můj článek krátkým pohledem do historie, leč pro město Brno a jeho polozelenou vládnoucí koalici je tento pohled aktuální a zároveň je důrazným varováním před jejím dalším působením na radnici.

Jeden z největších filozofů 19. století, který byl ve své době považován za naprostého blázna, se jmenoval Sören Kierkegaard. Ten uvádí, že v jedné dánské vesnici začal hořet cirkus. A cirkusový klaun běžel pro pomoc, ale lidé ve vesnici se domnívali, že jde o vtip, že ten klaun chce jenom nalákat návštěvníky do cirkusu. A tak cirkus i obec shořely. Protože klaun přece nemůže mít pravdu.

V roce 2014 ve vedení města Brna usedá nová koalice složená mimo jiné se zástupců Strany zelených a zelených fanatických aktivistů z hnutí Žit Brno. Koalice v jehož čele stojí primátor za hnutí ANO. Primátor, který musí nést za kroky, které tato koalice doposud uskutečnila společně se Zelenými a zelenými odpovědnost. Především odpovědnost za to, že svým koaličním partnerům ze Strany zelených a hnutí Žít Brno rozvázal ruce natolik, že město Brno ovládá nejen koalice na radnici nýbrž i neziskové organizace a další sdružení tedy takzvané zelené ekologické spolky.

Již před časem jsem psal v jednom ze svých článku, že zelený neomarxismus zaplavuje Brno. Tato hrozba pokračuje a doposud je plněna do puntíku. V čele tohoto zeleného fanatismu stojí náměstek primátora Martin Ander zvolen za Stranu zelených.

Jedna z aktuálně největších hrozeb, která zcela zásadně ohrožuje město Brno je neexistence nového územního plánu. Pro naše město by tato skutečnost znamenala doslova katastrofu a naprostou stavební anarchii. Současně platný územní plán z roku 1994 je již dávno neakceptuje současné požadavky města Brna na jeho rozvoj. Je zde velice reálná hrozba, že se v roce 2021 ocitne město Brno bez územního plánu. Možnosti jak pořídit nový územní plán jsou v podstatě dvě. Aktualizace územního plánu z roku 2006 což v důsledku znamená časově méně náročnou variantu a lze jí do roku 2021 stihnout zpracovat. Jenže zelený náměstek Ander, který má v gesci tuto problematiku prosazuje variantu druhou, kterou směle můžeme nazvat jako sci-fi a to je pořízení zcela nového územního plánu. Do roku 2021 jednoduše nelze stihnout pořídit zcela nový uzemní plán města Brna. Takovéto řešení je čistá utopie, kterou ovšem podporuje zelený náměstek Ander. Rozvoj města je Zeleným a zeleným fanatickým radikálům zcela lhostejný, jelikož tito lidé přímo zbožňují časté obstrukce a blokování rozvojových projektů města, kterými zastírají skutečné problémy, které naše město potřebuje naléhavě řešit. Navenek se zelený náměstek Ander tento obrovský problém snaží zastírat. A to právě zřízením městské organizace hlavního architekta města Brna, která je vedena právě zeleným náměstek a má řešit územní plánování. Mimo jiné na tuto organizaci byla Stranou zelených převedena většina pravomocí magistrátu v oblasti územního plánování. Leč se to nemusí na první pohled zdát, tak veškerá problematika územního plánování spadla do rukou Strany zelených, právě prostřednictvím městského architekta. Zelený náměstek Ander vodí za nos celé město a ve snaze vyvinit svou osobu z postupného rozkladu rozvoje města Brna to dělá prostřednictvím osoby hlavního městského architekta, kterého do této funkce sám instaloval.

Strana zelených a její náměstek si bere město Brno a jeho obyvatele jako rukojmí na realizování svých ideových plánů ve prospěch vybrané skupinu zelených fanatických radikálů. Dělá z obyvatel města Brna klauny. Proto zelenému náměstkovi Anderovi v masce klauna společně řekněme, že naše město je ohroženo požárem našeho cirkusu. I když si můžeme být jisti, že tato naše prognóza pro něj bude jistě směšná.

Všechny informace nejen o stavu územního plánování města Brna najdete na webových stránkách Spolku Brno+, popřípadě na facebookovém profilu Spolku Brno+, kde se touto problematikou podrobněji zabývá předseda Spolku Brno+ Robert Kotzian.

Autor: Jaroslav Dittrich | pondělí 26.6.2017 21:00 | karma článku: 19.03 | přečteno: 801x

Další články blogera

Jaroslav Dittrich

Dopravní zelený paskvil pro Brno

Město Brno si nechává zpracovat tzv. Plán udržitelné městské mobility města Brna, který navrhne opatření týkající se všech druhů dopravy v celé městské aglomeraci. Polozelenou Radou města Brna byla schválena aktivistická vize.

25.4.2017 v 21:00 | Karma článku: 29.55 | Přečteno: 1301 | Diskuse

Jaroslav Dittrich

Aktivisté hrozí Brnu dalším referendem

Řeklo by se, že po neúspěšném říjnovém referendu zelení aktivisté a Strana zelených konečně pochopili, že veřejnost svojí neúčastí při hlasování dala jasně najevo svůj postoj k otázce polohy hlavního vlakového nádraží.

22.1.2017 v 14:59 | Karma článku: 23.62 | Přečteno: 1269 | Diskuse

Jaroslav Dittrich

Město Brno zachráněno!

Referendum o železničním uzlu Brno není platné. Hlasovat přišlo 23,83% oprávněných voličů. Město Brno zachráněno! Zelení radikální aktivisté podporováni Stranou zelených utrpěli nezpochybnitelnou a drtivou porážku!

9.10.2016 v 20:32 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 1654 | Diskuse

Další články z rubriky Brno

Šárka Bayerová

Hodně pamatují... (nejen fotoblog)

Boží muka, venkovní kříže, kaple, kapličky, sochy a sošky svatých patronů. Na Šumavě jen tak tak přežily...

12.9.2017 v 9:20 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 376 | Diskuse

Jaroslav Mílek

Armáda a stát.

Chceš-li mít mír, musíš mít silnou armádu. Téměř všechny státy na světě mají svou armádu Mít armádu, lépe řečeno ozbrojený sbor způsobilý bránit státní svrchovanost, či územní celistvost, je jedním ze základních atributů státu.

31.8.2017 v 11:19 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 164 | Diskuse

Ruth J. Weiniger

Píšu článek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis

29.6.2017 v 14:17 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 148 | Diskuse

Lucie Gavendová

Není už černá a bílá. Jen šedá.

. Už je to chvíle, kdy jsem byla přesvědčená o "pravdě" a realitě. Zrodilo se spoustu nových životů a spoustu toho zemřelo. Stejně, jako se ve mě probudila nekonečná láska. A bariéry slov a pocitů zmizely v zapomnění.

26.6.2017 v 15:31 | Karma článku: 6.28 | Přečteno: 203 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1216

Jmenuji se Jaroslav Dittrich. Občan města Brna, kterého zajímá veškeré dění ve městě Brně a okolí.

www.facebook.com/brnoplus

www.twitter.com/brnoplus

www.brnoplus.cz

www.nadraziprobrno.cz

Seznam rubrik

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.